ANA SAYFA GÜNLÜK PROGRAM YOGA EĞİTMENLİĞİ YOGA TERAPİ YAYINEVİ YOGA TATİLLERİ DÜKKAN  İLETİŞİM

Tanrı ve Ruh üzerine bazı sorular

N.V. Raghuram

 

1 . Bizler bireysel ruhlar olarak ruhsal planda Tanrı ile birlikte mi var olduk yoksa Tanrı tarafından mı yaratıldık? Tezahür etmemiş ilahi (Tanrı) bizde tezahür etti. Bu yaradılıştır. Bu fikrin varlığından habersiz olmak, dünya planında olmaktır. Bunun farkına varmak, ruhsal planda olmak demektir. Bizler bireysel şuurlara sahip olduğumuz sürece, daima bireysel ruhlar olacağız.

2 . Bizler Tanrı'nın tezahürleri miyiz ve bizi yaratmak için, Tanrı kendini mi genleştirdi? Bunu yapmadaki amacı neydi? Ruhlar genleşmeden ya da yaratılmadan önce, sadece Tanrı mı vardı? (Tanrı'nın) Yaratmada hiç bir amacı yoktur. Bir amacın olması demek, yaradılıştan daha üstün bir şeyin olduğu anlamına gelir. Yaşam çok değerlidir. Bu, onun harika yaradılışı-kutlamasıdır! Bir amacın olması demek yaratılışın bitmemiş olması ve bizim Tanrı'nın yaptığının ötesinde bir şey yapmamız gerektiği anlamına gelir. Bu doğru değildir. Bu nedenle, ona sadece teslim olun. Herşeyde bir amacımızın olmasının gerekmesi, bizim dünyevi alıştırmamızdır. Yaradılışın bir amacı olmadığı için, yaradılış Tanrı'nın bir sporudur!

3 . Eğer yaratıldıysak, o halde hangi amaç için ve neden iyi olmaya çalıştığımızda bile bu kadar acı çekmemiz gerekmektedir? Bize, plan yapabileceğimizi düşündüren egomuzdur. Ancak, Tanrı'nın bizim için farklı bir planı vardır. Bizler planlarımızın işlemediğini fark ettiğimizde acı çekeriz!

4. Bazen düşünmenin gerekli olmasının sebebi, sürekli olarak fiilde bulunmanın (adanma ile bir işi yapmanın ya da meyve verecek bir işi yapmanın) zor olmasıdır ve en iyi tip farkındalık, kişisel olmayan farkındalıktır. Farkındalık için endişelenmeyin. Burada ve şimdide olun, tüm yaşam boyunca tatmin duygusunda kalın.

Sevgiler,

N.V. Raghuram.

Not: Bu newsletter'ların orjinal ingilizceleri için http://nvraghuram.vyasa.org sitesine giderek, mail adresinizi bırakabilirsiniz.

geri

   
GÜNLÜK PROGRAM
 • PROGRAM AKIŞI
 • ÜCRETLER
 • İNDİRİMLER
YOGA EĞİTMENLİĞİ
 • GENEL BİLGİLER
 • PROGRAM İÇERİĞİ
 • SIK SORULAN SORULAR
YOGA TERAPİ
 • GENEL BİLGİLER
 • HANGİ HASTALIKLAR
YOGA TATİLİ
 • GENEL BİLGİLER
  GİDERKEN ALINMASI GEREKENLER
MASAJ TERAPİLERİ
 • GENEL BİLGİLER
  ÜCRETLER
DÜKKAN
 • ÜRÜN KATALOGLARI
  FİYAT BİLGİLERİ
İLETİŞİM
 

Yoga Bharati San Francisco - Yoga Bharati Los Angeles - Yoga Bharati San Diego - Yoga Bharati Detroit -

Yoga Bharati Seattle - Yoga Bharati Atlanta - Yoga Bharati Calgary/Kanada

Vivekananda Yoga Üniversitesi Bangalore/Hindistan
 

 

İstanbul Yoga Merkezi

Caddebostan Mah. Bağdat Caddesi Kantarcı Rıza Sokak Köseoğlu Apartmanı No: 5 D: 3 Erenköy / İstanbul
Tel: 216. 368 8482 - 532. 357 3858

Copyright 2010

Logo tasarım: Rek ajans (T: 212. 325 37 02)