ANA SAYFA GÜNLÜK PROGRAM YOGA EĞİTMENLİĞİ YOGA TERAPİ YAYINEVİ YOGA TATİLLERİ DÜKKAN  İLETİŞİM

Isha Vakfı

N.V. Raghuram

 

Bu vakıf ülkedeki 75’ten fazla merkezde düzenli olarak yoga workshopları düzenlemektedir. Okullar, hastaneler, hükümet ofisleri, kuruluşlar spor organizasyonları için ihtisas çalıştayları düzenlemektedir. Büyükler ve çocuklar için yoga duruşlarının örneğin pranayama kriya’larının öğretildiği 10-13 günlük genel programları var. Çocuk programları konsantrasyonu ve hafızayı artırmayı hedefliyor. Bhava Spandana ileri seviyeli meditasyonlar için 4 günlük yüzyüze bir program, Eğitmenlik Eğitimi programı ise 5 yıldır yapılmakta ve tüm dünyaya yoga’nın en saf biçimini yaymaya odaklanmıştır. Diğer kurslar arasında 2 günlük hatha yoga’yı, 7 gün boyunca katılımcıların tam bir sessizlik ve tamlık için de geçirdikleri Samyama’yı ve sekiz günlük asana, meditasyon, eberji dengeleme sistemleri ve kriya’ların öğretildiği yüzyüze programı sayabiliriz.

Yoga tüm bu programlarda tam bir derinlik ve tüm açıları ile öğretilmektedir, ve öğrencinin hayati ruhunu hissetmesine ve optimal sağlığa kavuşmasına ve içsel huzuru bulmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca, uygulayıcının bütünsel, hayat dolu ve ilahiliğini onaylayan bir yaşam sürmeye yardımcı olmaktadır.

Vakıf ayrıca bir hastane işletmektedir ve burada kanser, kalp ve sinir rahatsızlıklarını ve omurga sorunlarını yogik ve doğal yöntemlerle verimli bir şekilde tedavi etmektedir. Kolayca günlük hayata uygulanabilen yoga kişinin bağışıklık sistemini güçelndirebilir ve ilacın sadece geçici olarak idare edebileceği astım, obezite, hipertansiyon, sinüzit, migren, artrit ve diğer bir çok durumdan uzun vadede tedaviye yardımcı olabilir. Yoga ayrıca kişinin hafızasını ve karar verme kapasitesini de güçlendirir.

Tüm bunlardan başka, bu vakıf kitlelerin yükselmesinde ve ülkenin zengin kültürel ve ekolojik mirasını korumada hayati bir rol oynayacak çeşitli programlar sunmaktadır.

Isha Yoga Merkezinde çok dinli bir Dhyanalinga tapınağı vardır. Bu tapınak farklı sosyal ve dinsel altyapılardan gelen kişilerin özgürleşmesinde kapı hizmeti vermektedir... Huzur ve dinsel uyum mesajlarını yayan bir çok toplantı burada düzenlenmektedir.

Vakıf ayrıca tutuklu-reform çalışmasında da öncülük etmektedir. Hapishane reform çalışması ve Hapishane Sosyal Yardım Programı içinde güney Hindistan’daki bir çok merkez hapisanedeki yaşam boyu tutuklu kalacak tutuklulara yoga sınıfları düzenlemektedirler. Vakıf ayrıca bir kütüphane, bilgisayar merkezi, yogaşala ve bir bitki bahçesi kurulmasına da yardımcı olmuştur. Ayrıca Vanashree Eko Merkezi isimli bir programı vardır.

Ayrıca, toplumun görmezden geldiği kişiler için de bir çok programları var... Ücretsiz aylık kamplar, dispanser ve özürlüler için ve kırsal ve şehirli komünler için özel programlar düzenli olarak düzenlenmektedir... Ayrıca muhtaç çocuklara destek vermektedir ve kabileler için gençlik gelişimi düzenlemektedir.

İrtibat Bilgileri:

Isha Foundaton

15 Govindswamy Naidu Layout

Sinanallur

Coimbatore-641005.

Tel: 091-422-2319655

e-mail: yogacentre@ishafoundation.org

web: http://www.ishafoundation.org/home.asp

Sevgiler,

N.V.Raghuram

Not: Bu newsletter'ların orjinal ingilizceleri için http://nvraghuram.vyasa.org sitesine giderek, mail adresinizi bırakabilirsiniz.

geri

   
GÜNLÜK PROGRAM
 • PROGRAM AKIŞI
 • ÜCRETLER
 • İNDİRİMLER
YOGA EĞİTMENLİĞİ
 • GENEL BİLGİLER
 • PROGRAM İÇERİĞİ
 • SIK SORULAN SORULAR
YOGA TERAPİ
 • GENEL BİLGİLER
 • HANGİ HASTALIKLAR
YOGA TATİLİ
 • GENEL BİLGİLER
  GİDERKEN ALINMASI GEREKENLER
MASAJ TERAPİLERİ
 • GENEL BİLGİLER
  ÜCRETLER
DÜKKAN
 • ÜRÜN KATALOGLARI
  FİYAT BİLGİLERİ
İLETİŞİM
 

Yoga Bharati San Francisco - Yoga Bharati Los Angeles - Yoga Bharati San Diego - Yoga Bharati Detroit -

Yoga Bharati Seattle - Yoga Bharati Atlanta - Yoga Bharati Calgary/Kanada

Vivekananda Yoga Üniversitesi Bangalore/Hindistan
 

 

İstanbul Yoga Merkezi

Caddebostan Mah. Bağdat Caddesi Kantarcı Rıza Sokak Köseoğlu Apartmanı No: 5 D: 3 Erenköy / İstanbul
Tel: 216. 368 8482 - 532. 357 3858

Copyright 2010

Logo tasarım: Rek ajans (T: 212. 325 37 02)