ANA SAYFA GÜNLÜK PROGRAM YOGA EĞİTMENLİĞİ YOGA TERAPİ YAYINEVİ YOGA TATİLLERİ DÜKKAN  İLETİŞİM

Ramanavami Günü

N.V. Raghuram

 

Ramanavami günü (31 Mart 2004) hepimize kutlu olsun!!!

Yeni ayın bu dokuzuncu gününde, Rama Treta Yuga zamanında Ayodhhya'da doğmuştur. Çok önemlidir ki, bu günde dört kardeş doğmuştur ve bu aynı günde hepsi evlenmiştir ve bugünde Rama nihayet tahta çıkmıştır.

Kaikeyi'yi yaptıkları için affetmek çok kolay bir iş değildir, bir gecede herşey bir festival havasından cenaze havasına dönmüştür. Ama soylu bir kalp onu affedebilir. Ama Kakikeyi'nin aklını zehirleyen Manthara'yı affetmek imkansızdır. Rama ile ayni olan bir çok özellik göstermesine rağmen Bharata da onu affetmemiştir. Ama Rama ormandan döndüğünde ve herkesi neşe ve mutluluk içinde bulduğunda, Manthara'yı aramıştır. Sonunda onu kendini affedemez bir halde, karanlık bir odaya kendini kilitlemiş olarak bulmuştur. Rama ona anne diye seslenerek gitmiştir. Onu çok sevdiğini söyleyerek, onun göz yaşlarını silmiştir. Çocukluğundaki tüm harika olayları hatirlayarak, kendisinin mutluluğunu nasıl sağladığını hatırlamıştır. Rama onun yaptığı tüm kötülükleri ve yaşama getirdiği tüm kötülükleri unutmasını sağlamıştır. Bu doğaya ait olaylar Rama'nın yaşamında bolca vardır.

Gelin bizler de kendimize bakalım ve ne kadar affedebildiğimizi ortaya çıkaralım. ve ayrıca onların bunu bizim bağışlamamız olarak değil de, kendilerinin harika ve potansiyel olarak ilahi olduklarını ve sadece garip bir an bir hata yaptıklarını hissetmelerini sağlayalım.

Neden bağışlayamayız? Sebep, mutluluğumuzun birisi tarafından elimizden alınmasıdır, bu nedenle mazur göremeyiz. Bizler içsel doğamızın mutlak saadet olduğuna ikna olduğumda, ve bizler dışarıdan rahatsız edilemez olduğumuzda, diğerlerine şefkat gösterebileceğiz.

Sevgiler,

N.V.Raghuram

Not: Bu newsletter'ların orjinal ingilizceleri için http://nvraghuram.vyasa.org sitesine giderek, mail adresinizi bırakabilirsiniz.

geri

   
GÜNLÜK PROGRAM
 • PROGRAM AKIŞI
 • ÜCRETLER
 • İNDİRİMLER
YOGA EĞİTMENLİĞİ
 • GENEL BİLGİLER
 • PROGRAM İÇERİĞİ
 • SIK SORULAN SORULAR
YOGA TERAPİ
 • GENEL BİLGİLER
 • HANGİ HASTALIKLAR
YOGA TATİLİ
 • GENEL BİLGİLER
  GİDERKEN ALINMASI GEREKENLER
MASAJ TERAPİLERİ
 • GENEL BİLGİLER
  ÜCRETLER
DÜKKAN
 • ÜRÜN KATALOGLARI
  FİYAT BİLGİLERİ
İLETİŞİM
 

Yoga Bharati San Francisco - Yoga Bharati Los Angeles - Yoga Bharati San Diego - Yoga Bharati Detroit -

Yoga Bharati Seattle - Yoga Bharati Atlanta - Yoga Bharati Calgary/Kanada

Vivekananda Yoga Üniversitesi Bangalore/Hindistan
 

 

İstanbul Yoga Merkezi

Caddebostan Mah. Bağdat Caddesi Kantarcı Rıza Sokak Köseoğlu Apartmanı No: 5 D: 3 Erenköy / İstanbul
Tel: 216. 368 8482 - 532. 357 3858

Copyright 2010

Logo tasarım: Rek ajans (T: 212. 325 37 02)