İstanbul Yoga Merkezi kuruluşudur.

Yoga Eğitmenliği Sertifika Programı Genel Bilgiler

Türkiye'de düzenlenen İLK Türkçe yoga sertifika programı 2005 yılında tarafımızdan başlatılmıştır.

Yogayı her yönüyle anlatan ve kişilik gelişimi üzerine önemle duran program kendi yoga merkezlerini açabilen yetkin yoga eğitmenleri yetiştirme amacı gütmektedir.

Program 250 saat sürmektedir. Bu program sağlıklı insanlara yönelik yoga eğitmenliği sertifika programıdır. Eğitim programını başarıyla tamamlayanlar, sağlıklı çocuk, sağlıklı erişkin ve sağlıklı ileri yaş yoga seansları düzenleyebilmekte, felsefe, meditasyon, içe dönüş, nefes terapileri ile prana kontrolü gibi farklı yoga uygulamalarını öğrenmektedir.

 

Başlama Tarihleri

Katılım Şartları

İçerikler

Ücretler

Verilen Belgeler

Sık Sorulan Sorular

 

 

Program akışı aşağıdaki gibidir:

 

2013 kış dönemi öğrencilerimizin program hakkındaki görüşleri için tıklayınız...

Bu zarif sürpriz için kendilerine çok teşekkür ederiz!

 

Program Bölümleri Detaylar
Tanışma Program, tanışma ve kurs katılımcısına, müfredat içeriğinin yer aldığı kitapların (3 kitap, 3 powerpoint sunum baskıları) ve CD içerisindeki diğer materyallerin teslim edilmesiyle başlar. Katılım sözleşmesi imzalanır ve İstanbul Yoga Merkezi’ne teslim edilir. Zorunlu okunması gerekli kitapların listesi verilir. Bu kitaplar program bitimine dek okunmalıdır.
Yoga Felsefesi
(50 saat)
Vivekananda Yoga Üniversitesi tarafından yetkilendirilmiş Ayça Gürelman tarafından verilmektedir.
Yoga Uygulama
(88 saat)
Ayça Gürelman ve diğer Türk eğitmenler tarafından Türkçe verilmektedir.
Anatomi, fizyoloji
(12 saat örgün eğitim+ 7 saat grup çalışması)
Anatomi fizyoloji eğitimi, bir tıp doktoru tarafından verilmektedir. Ayrıca, zorunlu okuma listesinde bulunan anatomi fizyoloji kitabı ile grup çalışması yapılmaktadır.
Ödev Teslimi
(36 saat)
Teorik yoga konularından birinin seçilmesi ve eğitimden sonraki 5 ay içinde, okunması zorunlu ve seçmeli kitaplardan da faydalanarak 20 sayfalık bir ödevin teslim edilmesi gerekmektedir. Ödev Türkçe hazırlanmaktadır. Vivekananda Yoga Üniversitesi sertifikası istemeyenler, bu ödevi hazırlamak zorunda değildir.
Yazılı ve Sözlü Sınavlar
(12 saat)
Sözlü sınav uygulama bölümünden, yazılı sınavsa felsefe bölümünden oluşmaktadır. Bu sınavları veremeyen kişilere İstanbul Yoga Merkezi’nin düzenlediği bir katılım belgesi verilmektedir. Sınavı geçemeyenlere, sınavlara tekrar katılma hakkı verilmektedir. Sınavlar türkçedir.
Yoga Seanslarına Katılım
(20 saat)
İstanbul Yoga Merkezi’nde düzenlenen yoga seanslarına 6 ay içinde 20 seansa katılım gerekmektedir. Bu seans bedelleri eğitim ücretine dahildir.
Saha Uygulaması
(25 saat)
Saha çalışmasında, katılımcılar 20 saat yoga eğitmeni olarak sivil toplum örgütleri, belediyeler gibi sosyal hizmetlerde görev yapan yerlerde seans vermeli ve saha raporlarını İstanbul Yoga Merkezi’ne göndermelidir.
Yoga Alliance onaylı sertifika için, ayrıca 5 saat İstanbul Yoga Merkezi’nde seans düzenlemesi gereklidir.

 

T/F: 02163688482  basvuru@yogamerkezi.com

İrtibat Ofisi: Caddebostan İskele Sok. Nil Apt. No 17 D 202 İstanbul

 

 

Copyright 2001

İstanbul Yoga Merkezi