ANA SAYFA GÜNLÜK PROGRAM YOGA EĞİTMENLİĞİ YOGA TERAPİ YAYINEVİ YOGA TATİLLERİ DÜKKAN  İLETİŞİM

ŞİRŞASANA - TERS DURUŞ

 

Bu hareketi yapmak sanıldığının aksine büyük bir güç gerektirmez. Sadece, düşeceğimizle ilgili korkularımızdan sıyrılmamız yeterlidir. Asana'ların kralı olarak adlandırılır.Bu hareketi doğru olarak yapabilmek için, aşağıda bahsi geçen tüm aşamaları mutlaka yapın. Bacaklarınızı dengenizi kaybetmemek için acele olarak yukarı kaldırırsanız, duruşunuz muhtemelen yanlış olacaktır. Bu hareketi başlangıçta odanın ortasında denemektense, bir duvara ya da tercihen duvara dayanmış bir iskemleye yaslanarak denemenizi tavsiye ederim. Böylece, düşme ve bir yerinizi incitme riskini yok etmiş olursunuz.

Damar sertleşmesi veya beyin damarlarında tıkanıklığından şikayetçi olanlar ve hipertansiyon, anevrizma hastaları bu hareketi uygulamadan önce doktora danışmalıdır.

Parmaklarınızı birbirinin içinden geçirerek ellerinizi kenetleyin. Yere diz çökerek başınızı ellerinizin arasında yere yerleştirin. Elleriniz sadece başınızın tepesinde arkaya doğru gitmesini engelleyecek şekilde bir destek görevi görecektir.
   
Yavaşça, kollarınıza ve başınızın tepesine ağırlığınızı vererek ayaklarınız üzerinde durun. Bacaklarınızı, dizlerinizi bükmeden başınıza doğru küçük adımlarla yaklaştırın.
   
Yeterince yaklaştığınız zaman, ağırlığınızı tamamen kollarınıza ve başınıza vererek bacaklarınızı yerden kaldırın. Dizleriniz hala kırık olsun.
   
Daha sonra ağırlığınızı hafifçe geriye vererek ayak tabanlarınızın yeri göstermesini sağlayın.
   
Sonra, yavaşça dizlerinizi yukarı kaldırarak bu pozisyonda durun. Ayak parmak uçlarınız gergin olmamalıdır. Başlangıçta 1 dakika durarak başlayın ve kademeli olarak 10 dakikaya kadar süreyi uzatın.

Hareketi tamamladıktan sonra, yavaşça, yere geri dönün.

   
Yere döndükten sonra kan dolaşımınızın normale dönmesi için mutlaka Şaşankasana - çocuk duruşunda bir kaç dakika durun. Bunun için dizleriniz üzerine oturarak alnınızı yere koyun. Kollarınızı bedeninizin iki yanına rahatça bırakın.

GERİ

   
GÜNLÜK PROGRAM
 • PROGRAM AKIŞI
 • ÜCRETLER
 • İNDİRİMLER
YOGA EĞİTMENLİĞİ
 • GENEL BİLGİLER
 • PROGRAM İÇERİĞİ
 • SIK SORULAN SORULAR
YOGA TERAPİ
 • GENEL BİLGİLER
 • HANGİ HASTALIKLAR
YOGA TATİLİ
 • GENEL BİLGİLER
  GİDERKEN ALINMASI GEREKENLER
MASAJ TERAPİLERİ
 • GENEL BİLGİLER
  ÜCRETLER
DÜKKAN
 • ÜRÜN KATALOGLARI
  FİYAT BİLGİLERİ
İLETİŞİM
 

Yoga Bharati San Francisco - Yoga Bharati Los Angeles - Yoga Bharati San Diego - Yoga Bharati Detroit -

Yoga Bharati Seattle - Yoga Bharati Atlanta - Yoga Bharati Calgary/Kanada

Vivekananda Yoga Üniversitesi Bangalore/Hindistan
 

 

İstanbul Yoga Merkezi

Caddebostan Mah. Bağdat Caddesi Kantarcı Rıza Sokak Köseoğlu Apartmanı No: 5 D: 3 Erenköy / İstanbul
Tel: 216. 368 8482 - 532. 357 3858

Copyright 2010

Logo tasarım: Rek ajans (T: 212. 325 37 02)